לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות

055-970-5879

הצעת מחיר חינם

בנייה קלה

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

יאיר מלול
קרא עוד
הבחירה במאסטרים בשיפוצים הייתה מאוד פשוטה עבורי, מעבר להמלצות שקיבלתי מאנשים שכבר קיבלו שירות מהם, נפגשתי עם שון והרגשתי בשיחה שהוא הבחור המתאים לשיפוץ האמבטיה שלנו
גל וקנין
קרא עוד
חיפשתי בגוגל קבלן שיפוצים רשום, הגעתי לשון מחברת מאסטרים בשיפוצים, הוא הגיע לתת הצעת מחיר והסביר שהכל נמצא תחת אחריות בכתב והתשלום מתבצע בשלבים, זה הדבר שהכי הרגיע אותי אחרי שראיתי המון פרקים של יצאת צדיק פחדתי שיעקצו אותי, יצאתי מאוד מרוצה, תודה רבה!
שמחה לוי
קרא עוד
קיבלתי המלצה מחברה טובה ששון שיפץ אצלה את הבית, הוא היה פשוט מדהים, נתן שירות מכל הלב והסביר את כל שלבי השיפוץ והרגשתי ממש בטוחה איתו, תודה רבה שון.
הקודם
הבא

חדש באתר

בניה קלה – משדרגים בזול

מחפשים בניה קלה? או בניה טרומית? מצאתם! הקדמה הטכנולוגית מביאה עמה המון יתרונות ופתרונות פרקטיים, וזה נכון לכל אחד מהתחומים בחיים שלנו. אחד התחומים המעניינים והרלוונטיים ביותר להרבה מאוד אנשים הוא הנושא של אדריכלות ובנייה. אם בעבר הבנייה המסורתית הייתה מאוד חד ממדית, גסה ולא תמיד נעימה לעין, לפחות בכל הנוגע ליחידות דיור קטנות יותר, כיום ישנה אופציה מעניינת ואיכותית מאוד, אשר נקראת בנייה קלה. בניה קלה היא שיטת בנייה אשר נותנת מענה להרבה מאוד אנשים, הן מהמגזר הפרטי והן מהמגזר העסקי. בניה קלה יכולה להיות רלוונטית להרבה מאוד אנשים, המחפשים מענה נדל"ני אישי או עסקי, ורוצים לקבל איכות גבוהה בעלות נמוכה. ראשית, חשוב להבין מה היא בנייה קלה, ואיך היא באה לידי ביטוי בשטח, ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת מטעם מאסטרים בשיפוצים

ביצוע עבודות בנייה קלה במהירות
ועם שמירה על איכות ואמינות
הזמינו ייעוץ חינם ממומחיי בניה קלה
חייגו כעת:
055-970-5879

בנייה קלה

מה היא בנייה קלה?

בנייה קלה, הנקראת גם בנייה טרומית, היא שיטת בנייה פופולארית ושכיחה כיום מאוד ברחבי ישראל, מפני שהיא גם מתאימה מאוד לאקלים הארצישראלי. בבסיסה, השיטה עובדת כך שהבנייה הפיזית מתבצעת במפעל, עם שיטות עבודה מיוחדות ויעילות, ולאחר מכן, המבנה המוכן מועבר לאחר כבוד ובכמה חלקים אל אתר הבנייה, המוכן לקבל אותו ושם הוא מורכב באופן סופי. כאמור, בדרך כלל המבנה מועבר במספר חלקים, שמתחברים ביחד במקום עצמו כמו פאזל גדול. מספר החלקים ואופי ההרכבה הם דברים שתלויים כמובן בגודל של המבנה, בתוואי השטח, וביכולת של המפעל והמובילים עצמם. בבנייה הקלה משתמשים בעיקר באלמנטים תעשייתיים המוכנים מראש, ומיוצרים בכמויות גדולות, כך שהעסק הוא מתורגל וקל מאוד לתפעול על ידי חברות עם ידע וניסיון בתחום.

איך מייצרים מבנה של בנייה קלה?

ישנם שלושה אלמנטים בבנייה קלה אשר מתחלקים לפי מספר הממדים שלהם, ומורכבים באתר הבנייה בצורה קלה יותר. עמודים וקורות הם אלמנטים חד ממדיים, קירות מוכנים הם אלמנטים דו ממדיים, ותאי נפח, שיכולים להיות גם חדרים יבילים ומוכנים, עם רצפה, תקרה ופתחים, הם אלמנטים תלת ממדיים הנחשבים למורכבים יותר. בנייה קלה היא בדרך כלל מאוד מהירה, ומאוד יעילה וזולה, אם כי צריך לשים לב לכמה דברים עוד לפני שמרכיבים את המבנה בשטח, כמו תוואי השטח, והאם צריך לכרות עצים, לפנות עשביה או אבנים וסלעים או, כמובן, לייצר דרכי גישה. מעבר לכך, צריך לראות שהלקוחות עומדים בכל התנאים הרלוונטיים מבחינת חוקי הבנייה והמיסוי ורק לאחר מכן, אפשר לייבא את המבנה ולהרכיב אותו.

היתרונות של בנייה קלה

היתרון הגדול בבנייה קלה הוא נושא העלות. בגלל שהבנייה עצמה נעשית בתוך מפעל ובצורה מאוד מבוקרת ואוטומטית, האדריכלים ואנשי המקצוע לא צריכים לדאוג לגבי עיכובים שנובעים ממזג האוויר, נזקים לחומרי הבנייה השונים, פולשים וגנבים, בעיות בכוח האדם ועוד. הכל נמצא בסביבה מאוד מבוקרת, עם מינימום טעויות, ובצורה מאוד בטוחה. הבנייה הקלה גם מייצרת מינימום לכלוך ונזק סביבתי, ולכן נקראת גם בנייה ירוקה. הבנייה הירוקה היא אחד מהטיקטים הגדולים ביותר של הבנייה הקלה, והיא בהחלט משהו ששמים בפרונט כאשר רוצים להעלות טיעון בעדה. היעילות הכלכלית הזו מושכת הרבה מאוד אנשים, מפני שכל עוד לא מדובר בבניין עצום, אלא ביחידת דיור, החיסכון בעלויות מאפשר להתחיל ולייצר רווח כבר בשלב מאוד מוקדם לאחר הצבת המבנה.

החסרונות של בנייה קלה

החיסרון הגדול ביותר של בנייה קלה הוא הנושא של חוסר גמישות אדריכלית. כלומר, מכיוון שהבנייה היא מאוד מדויקת ומתוכנתת, קשה מאוד לייצר במבנה נישות מעניינות, מפלסים שונים, חצאי קירות וחדרים שהם לא מאוד מדויקים ובנאליים. יש אנשים שרוצים לייצר משהו מאוד מיוחד, וזה קשה מאוד עם בנייה קלה, ולכן, הבנייה המסורתית תהיה יותר מתאימה להם. עם זאת, מרבית האנשים שרוצים לבנות מבנה יביל קטן, עושים זאת למטרות רווח וחיסכון, ולא למטרות מגורים, ולכן, יעדיפו ללכת על האופציה הזולה יותר. חשוב לזכור שיש גם אנשים שגמישות אדריכלית פחות מעניינת אותם, והם מחפשים אחר משהו פרקטי, ולכן, זהו חסרון שלא כל כך נוגע אליהם. כאמור, הבנייה הקלה היא שכיחה בעיקר אצל אנשים שרוצים לייצר מבנה יביל בחצר ולהשכיר אותו, להוסיף חדר או שטח למבנה קיים, או לייצר משרד קטן ונוח לכמה עובדים בודדים בעלות נמוכה.

כיצד מייצרים פתרונות?

חסרון נוסף הוא הנושא של אטימות המבנים הקלים נגד מים. בבנייה המסורתית היציקה האחידה של הבטון מונעת בצורה טובה יותר חדירה של מים, אך בבנייה הקלה, לאור החיבור בין כמה חלקים שונים, המים יכולים למצוא את הדרך פנימה בצורה טובה יותר. עם זאת, ככל שהשנים עוברות והבנייה הקלה משתפרת ומתעדכנת, יש יותר פתרונות לנושא החדירה של המים, ואפשר להיות סמוכים ובטוחים, ולבטח לאור האקלים הישראלי החם, שלמים יהיה יחסית קשה לחדור פנימה, אם כי האיטום לעולם לא יהיה הרמטי.

מה ניתן לבנות באמצעות בנייה קלה?

הבנייה הקלה היא כאמור פופולארית אצל אנשים שמחפשים פתרונות נדל"ניים דינמיים. השימוש השכיח ביותר לבנייה קלה הוא כמובן יחידות דיור הנבנות בחצרות של אנשים, במטרה לייצר רווח קל של השכרה. במקום לבנות משהו יקר שיחזיר את ההשקעה בעוד הרבה שנים, אנשים בונים יחידות דיור בכמה מאות אלפי שקלים, ומחזירים את ההשקעה בתוך כמה שנים בודדות. אנשים רבים גם מבצעים תוספות בנייה באמצעות בניה קלה, כאשר הם בונים מחסנים לחצר וחדרים נוספים. בנייה שכיחה נוספת היא כמובן בנייה של משרדים בתוך שטח, כמו בתוך אתרי בנייה גדולים או שטחי עבודה שונים. הבנייה הקלה היא פרקטית וכאמור, מתאימה מאוד לישראל ולצרכים של אנשים בישראל. בתוך כך, יש גם הרבה אנשים שמחליטים לבנות את הבית שלהם בבניה קלה, גם אם זה אומר לוותר על הגמישות האדריכלית. ברוב המקרים, זה בהחלט מצליח והתוצאה היא מאוד מרשימה. וגם כאן, יש שיפור בשנים האחרונות, וישנן הרבה יותר אופציות עבור לקוחות מסוגים שונים.

מחירון של בנייה קלה

בחזרה ליתרון הגדול ביותר של בנייה קלה – המחיר. המחירים של מבנים המבוצעים בבניה קלה הם זולים משמעותית, ובעשרות אחוזים, מהאלטרנטיבה המסורתית והיקרה יותר. אנשים אשר מקבלים או קונים שטח, ומחפשים לבנות מבנה סולידי לזוג עם ילד, יכולים לעשות זאת מתחת ל-300 אלף שקלים, לעומת סכום שגבוה מכך פי 2.5 בבנייה מסורתית. חשוב לזכור שהעלות לא מסתכמת רק בבנייה ובהובלה, אלא גם בהכנת השטח לקבלת המבנה. ככל שתצטרכו לכרות עצים (בהתייעצות עם מומחה שיעזור לכם לעשות סקר עצים), לחפור באדמה, או לפנות עשבייה, תצטרכו להוסיף לעיתים גם סכומים לא מבוטלים. עם זאת, להלן טבלה שעושה סדר מבחינת עלויות. בסופו של דבר, אין ויכוח שהעלויות הן זולות יותר, והבנייה היא משתלמת ונכונה יותר עבור הרוב המוחלט של האנשים, ומהרבה מאוד סיבות.

גודל במ"ר מבנה מחיר משוער
200 מ"ר בניה קלה – בית של כ-9 חדרים למגורים 900 אלף שקלים עד מיליון ₪
150 מ"ר בית של כ-7 חדרים כ-700 אלף שקלים
100 מ"ר דירה של כ-5 חדרים כחצי מיליון שקלים
75 מ"ר דירה של כ-4 חדרים כ-400 אלף שקלים
50 מ"ר יחידה של כ-3 חדרים כ-300 אלף שקלים

 

שאלות ותשובות

icon

המחירים לבנייה קלה סטנדרטית עומדת על החל מ־1800 ש"ח למ"ר. ומהצד השני, עבודות בנייה קלה ממוקדות יותר יהיו במחירים של החל מ־2,000 ש"ח

icon

המחירים לשירות הנ"ל הינם החל מ־2,100 למ"ר. המחירים עשויים להשתנות ויתומחרו לפי תנאי השטח, הגודל, תוספות הבנייה הנדרשות, והחומרים.

תפריט ראשי