לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות

055-970-5879

הצעת מחיר חינם

בניית חומה

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

יאיר מלול
קרא עוד
הבחירה במאסטרים בשיפוצים הייתה מאוד פשוטה עבורי, מעבר להמלצות שקיבלתי מאנשים שכבר קיבלו שירות מהם, נפגשתי עם שון והרגשתי בשיחה שהוא הבחור המתאים לשיפוץ האמבטיה שלנו
גל וקנין
קרא עוד
חיפשתי בגוגל קבלן שיפוצים רשום, הגעתי לשון מחברת מאסטרים בשיפוצים, הוא הגיע לתת הצעת מחיר והסביר שהכל נמצא תחת אחריות בכתב והתשלום מתבצע בשלבים, זה הדבר שהכי הרגיע אותי אחרי שראיתי המון פרקים של יצאת צדיק פחדתי שיעקצו אותי, יצאתי מאוד מרוצה, תודה רבה!
שמחה לוי
קרא עוד
קיבלתי המלצה מחברה טובה ששון שיפץ אצלה את הבית, הוא היה פשוט מדהים, נתן שירות מכל הלב והסביר את כל שלבי השיפוץ והרגשתי ממש בטוחה איתו, תודה רבה שון.
הקודם
הבא

חדש באתר

בניית חומה לפרטיות עם מאסטרים בשיפוצים

חומה היא דרך מקובלת, מתחשבת ונוחה לשמור על הפרטיות של בייתינו, תוך הגנה על בטחונו, אבטחתו במידה מסוימת מפני פריצה, פלשית בעלי חיים ומזיקים וכניסת עוברי אורח לא רצויים לשטח הגינה. רבים בוחרים להקים חומה מסביב לבית הפרטי או הבניין בו הם חיים, ובכך גם מסמנים את ה"טריטוריה" הברורה של שטחם, מגדירים ומייפים אותו. במאמר זה נפרט ונסביר אודות תהליך הבנייה החשוב.

בניית חומה בגינה
בלוקים או בטון
מחירים הכי משתלמים – באחריות!
הצעת מחיר חינם חייגו כעת:
055-970-5879

בניית חומה

מתי נצטרך לבנות חומה? 

הצורך בחומה מתעורר כאשר ישנו צורך להפריד בין שטח הבית והשטח שמחוצה לו. הדבר נפוץ בין שכנים, שמקימים חומה כדי להפריד בין גינותיהם, בבנייני מגורים, שדייריהם מעוניינים לגדר את שטח הגינה והחנייה של הבניין ואף בבתים פרטיים בעלי שטח רב, שמעוניינים לסמן ולהגדיר את אדמתם וליצור הגנה וביטחון. 

לחומה יתרונות רבים עבור בעלי הבית – היא מעוררת הרתעה בקרב הפולשים, מסתירה (בהתאם לגובהה) את השטח הפרטי של הגינה והמבנה, מאפשרת לבני הבית להתנהל בחופשיות ונחות תוך תחושת פרטיות ומגבירה את תחושת המוגנות שלהם.

בניית חומה משותפת

חומה משותפת, כלומר, חומה המפרידה בין גינותיהם של ושטחיהם של שכנים, מגדירה את השטח של כל צד וכאמור גם יוצרת פרטיות לכל אחד מהם. התהליך דורש את הסכמתם של שני הצדדים הנוגעים בחומה ומשרת את שניהם באופן משותף – תהליך בו כולם יוצאים מורווחים.

יש צורך לחתום על הסכמה משותפת, ובדרך כלל נהוג שגם עלות הפרויקט היא משותפת, דבר היכול להקל מאוד בעלות לכל צד.

מחירון בניית חומה

עלות בניית החומה משתנה בהתאם לעורכה, גובהה והחומרים מהם היא עשוייה:

גובה 1.2 מטר גובה 1.5 מטר גובה 1.8 מטר
חומת בטון החל מכ-600 ₪ למ"ר החל מכ-850 ₪ למ"ר החל מכ-1,450 ₪ למ"ר
חומת לבנים החל מכ-400 ₪ למ"ר החל מכ-450 ₪ למ"ר החל מכ-500 ₪ למ"ר

חוק חומה משותפת והיתר לבניית חומה

על פי החוק, לפני בניית חומה משותפת חייבת להיות הסכמה בין שני השכנים כשהיא נבנית בבתים פרטיים, קוטג'ים ובתים משותפים, או בין כל דיירי הבניין כשמעוניינים לבנות חומה משותפת בין שני בניינים או מסביב לבניין. כדי לקבל היתר בנייה, יש תחילה לאסוף את חתימותיהם של כל בעלי הנכסים. במידה ומישהו מבעלי הנכסים מסרב לבנייה, ניתן לשלוח אליהם מכתבים רשומים בנוסח הטאבו, ובמידה ולא יחתמו- הועדה המקומית תדון בנושא ההתנגדות, ותחליט האם לאשר אותה או להתיר את הבנייה.  

חומה שאיננה קיר תומך של אחד המבנים, שגובהה הוא עד 1.5 מטר מעל פני הקרקע, לא מחויבת בהיתר בנייה (מלבד הסכמת השכנים). חומה שמשמשת גם כקיר תומך, מחויבת בהיתר בנייה אם גובהה יהיה מעל מטר אחד. 

בניית חומת בלוקים
בניית חומת בלוקים בין שכנים

חומת בלוקים או חומת בטון?

שני הסוגים העיקריים של החומות הנבנות בין בתים הם חומת בלוקים וחומת בטון. 

  • חומה הבנויה מלבני בלוק דורשת גם חיבור של חגורת בטון (או חגורות בטון, במידה והחומה גבוהה) ועמודי תווך אחת לכמה מטרים, וזאת כדי להבטיח את יציבותה ועמידותה. היא זולה יותר מחומת הבטון, אך חזקה פחות וחשופה להיווצרות סדקים, דבר העלול לדרוש תחזוקה בהמשך, ויש לטייח אותה לפני הצביעה.
  • חומת בטון, לעומתה, לא נחשפת לסדקים, עוצמתית ומבוצרת יותר. לפני הקמתה מוכנים יסודות עמוקים מעץ ומברזל, מה שמאבטח את עמידות הבטון. הודות למבנה ומרקם הבטון, אין צורך בתהליך הטיוח לפני הצביעה. חומת בטון יקרה יותר מחומת הלבנים, שכן היא דורשת עבודת יציקה וחפירה לעומק האדמה.

 

בשני המקרים, ישנה יד חופשית ללקוח בעיצוב החומה – ניתן לרצף אותה בבלוקים בצבע נבחר, לעצב בסגנון כפרי, מודרני או סולידי, לצבוע אותה ולעטר לפי טעמם של הדירים, בין אם אתם רוצים לעשות זאת לבד או עם בעל מקצוע, כדאי להתייעץ איתנו, מאסטרים בשיפוצים נשמח לסייע לכם עם שיחת ייעוץ ללא תשלום.

שאלות ותשובות

icon

בניית חומה נבנית על ידי שני חומרים נפוצים: לבנים או בטון. המחירים לבניית חומת בטון הינה החל מ־500 ש"ח למ"ר עד 1.2 מטרים. עבור 1.5 מטרים תצטרכו לשלם החל מ־600 ש"ח למ"ר. ומהצד השני, בניית חומה מלבנים מתומחרת החל מ־400 ש"ח למ"ר לגובה של בין 1.2-1.5 מטרים.

תפריט ראשי