לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות

055-970-5879

הצעת מחיר חינם

הנמכת תקרה

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

יאיר מלול
קרא עוד
הבחירה במאסטרים בשיפוצים הייתה מאוד פשוטה עבורי, מעבר להמלצות שקיבלתי מאנשים שכבר קיבלו שירות מהם, נפגשתי עם שון והרגשתי בשיחה שהוא הבחור המתאים לשיפוץ האמבטיה שלנו
גל וקנין
קרא עוד
חיפשתי בגוגל קבלן שיפוצים רשום, הגעתי לשון מחברת מאסטרים בשיפוצים, הוא הגיע לתת הצעת מחיר והסביר שהכל נמצא תחת אחריות בכתב והתשלום מתבצע בשלבים, זה הדבר שהכי הרגיע אותי אחרי שראיתי המון פרקים של יצאת צדיק פחדתי שיעקצו אותי, יצאתי מאוד מרוצה, תודה רבה!
שמחה לוי
קרא עוד
קיבלתי המלצה מחברה טובה ששון שיפץ אצלה את הבית, הוא היה פשוט מדהים, נתן שירות מכל הלב והסביר את כל שלבי השיפוץ והרגשתי ממש בטוחה איתו, תודה רבה שון.
הקודם
הבא

חדש באתר

הנמכת תקרה עם גבס

משמעות המושג הנמכת תקרה היא הרכבה או בנייה של תקרה נוספת לתקרה הקיימת וכך בעצם נוצרת הנמכה של התקרה בחלל הנבחר. לאחרונה ביצוע של פעולת הנמכת תקרה הפך להיות דבר נפוץ כאשר מעצבים דירות, בין שמדובר בדירות חדשות או באלו העוברות שיפוץ. הנמכת תקרה יכולה להיות בכמה אופנים, הנמכה נקודתית בחדר אחד בדירה, אפשר לבצע הנמכה רק של חלק אחד בתקרה בחלל מסוים וניתן גם לבצע הנמכה כללית של התקרה בכל חלל הבית או המשרד.

הנמכת תקרה מגבס
למזגן / למטבח / בסלון / במסדרון
כולל תאורה 
עבודה מקצועית עם מחירים נוחים
אפשרות לעד 64 תשלומים בכרטיס אשראי
לייעוץ חינם חייגו כעת:
055-970-5879

הנמכת תקרה מגבס כולל תאורה

מתי נזדקק להנמכת תקרה?

הנמכת התקרה יכולה להתבצע לשם צורך עיצובי, דקורטיבי או מטעמים פרקטיים. 

סיבות דקורטיביות

 • שינוי עיצוב החלל הנתון – כאשר מנמיכים תקרה בעצם יוצרים שינוי מבנה בחלל הקיים. עם הנמכת התקרה החדר כולו משנה את הפרופורציות שלו ובכך נוסף עניין וחידוש לעיצוב הקיים. 
 • שילוב של גופי תאורה בתקרה המונמכת – פעולה זו מביאה להארת החדר על ידי שימוש בספוטים או בתאורת לד. גוף התאורה עצמו מוסתר בחלל שנוצר בין התקרה המקורית לתקרה הנמוכה ודבר זה יוצר מראה יותר אלגנטי ונקי. לשם ביצוע עבודה זו חשוב לעבוד עם חשמלאי. כמו כן, חשוב לתכנן מראש את נקודות החשמל ואת מתיחת הכבלים וכך לכל גוף תאורה יהיה מתג הפעלה נפרד. 
 • הנמכות תקרה מגוונות – שימוש בגבהים שונים של הנמכות באותו חדר מעניקים לו אפקט עיצובי ומיוחד.
 • אם התקרה המונמכת עשויה מזכוכית אפשר להוסיף לה קישוטים שונים מה שיוצר עיצוב ייחודי ומרשים.
 • תקרה צפה – זוהי דרך מושלמת לעיצוב ולשדרוג שכן, הוספת תקרה צפה תהפוך כל חלל למעוצב יותר בן רגע. 

קחו בחשבון כי הגובה המומלץ להנמכת תקרה הוא 15 ס"מ . הנמכה גדולה יותר תגרום לאי עמידה בתקנים ואף עלולה ליצור חדר עם תחושה עמוסה, צפופה ולא נעימה.

סיבות פרקטיות

  • הנמכת תקרה לשם התקנת מזגן – זוהי אחת העבודות גבס הכי מבוקשות בישראל, פירוט על תחום ספציפי זה כתוב בהמשך המאמר. 
  • יצירת הנמכה בחללים גבוהים – הנמכת תקרה במקומות עם תקרות גבוהות במיוחד יוצרת חלל המאפשר עבודה ומגורים נעימים יותר ואף חסכניים יותר, שכן הדבר מסייע לחסכון בעלויות של חימום וקירור החלל. על כן בעת ביצוע עבודות הנמכת תקרה חשוב להשתמש בחומרי בידוד, על ידי הנחת יריעות בידוד בתקרה נסייע לשמור על הטמפרטורה וכן על בידוד רעשים. אי שימוש בחומרי בידוד עלול לגרום לאי נוחות מבחינת חשיפה לרעשים ולהוצאות מיותרות על קירור או על חימום החלל.
  • הנמכת תקרה לשם התאמה של חללים משרדיים לעבודה – הנמכה של תקרה קיימת יכולה לסייע בהעברת חוטי תקשורת וחשמל מאחורי התקרות הללו. כמו כן, בחדרי ישיבות אפשר לשלב מערכות מולטי מדיה כמו מערכת כריזה, רמקולים ומקרנים היורדים מהחלל שנוצר הודות להנמכת התקרה. 
  • הנחת בידוד תרמי או אקוסטי – הנמכת תקרה מסייעת במקרים אלו בשל החלל הנוצר בין שתי התקרות.
 • הנמכה לשם שיפור האקוסטיקה בחלל – הנמכת תקרה אקוסטית משמשת בעיקר במקומות עבודה, כמו משרדים. שימוש בהנמכת תקרה אקוסטית הוא פתרון נהדר המסייע ליצירת סביבת עבודה נעימה ולא רועשת, בד בבד עם שילוב נהדר של נגישות לתשתיות תקשורת, תאורה ומיזוג אוויר המותקנות בין התקרה האקוסטית לתקרת הבטון. 

 

מחירון הנמכת גבס

החומר הנפוץ ביותר לשם ביצוע עבודת הנמכת תקרה הוא גבס, עם זאת, אפשר להשתמש גם בעץ המעניק מראה כפרי, או בזכוכית המעניקה תקרה שקופה ומאפשרת עיצוב מיוחד יותר. תקרת הזכוכית דורשת תחזוקה רבה יותר.

כאשר משתמשים בלוחות גבס, מחירה של הנמכת התקרה נגזר משלושה גורמים עיקריים: 

 1. שטח התקרה – הנמכת תקרה מתבצעת על ידי חיבור פלטות גבס זו לזו. המחיר הסופי של העבודה תלוי בכמות הפלטות הנדרשות. 
 2. סוג הגבס – ישנם שלושה סוגי גבס שמשתמשים בהם בעת הנמכת תיקרה:
 • גבס לבן – גבס זה הוא הגבס הנפוץ ביותר לשם ביצוע עבודות הנמכת תקרה.
 • גבס ירוק – ייחודו של סוג גבס זה הוא עמידותו בפני לחות ורטיבות. בשל סיבות אלה הגבס הירוק משמש להנמכת תקרה בחדרי אמבטיה ושירותים בעיקר. 
 • גבס אדום – סוג זה של גבס עמיד בפני אש ולכן עושים בו שימוש כשרוצים לבצע הנמכת תקרה במקומות בהם קיים חשש לחום גבוה מאוד. שימוש בגבס האדום יעשה בעיקר במקומות ציבוריים כמו מטבחים של מסעדות, משרדים עם ארונות חשמל רבים, או במבואה של בניינים וזאת על פי התקן.

 

סוג הנמכת התקרה – קיימות שתי אפשרויות עיקריות להנמכת תקרה והן:

 • הנמכת תקרה צפה – הנמכה זו נראית כאילו היא מרחפת מתחת לתקרה הרגילה. נהוג להשתמש בה לשם התקנת גופי תאורה נסתרים או לשם עיצוב החלל מחדש. התקרה הצפה מחוברת באופן מוחלט לתקרה הקיימת אך אי אפשר לראות את החיבורים שלה. עובדה זו דורשת עבודה עדינה, מורכבת וארוכה יותר. 
 • הנמכת תקרה תלויה / הנמכת תקרה רגילה – הנמכה זו יכולה להגיע במגוון של צורות כמו עיגול, מרובע וכו'. עם זאת, השימוש בסוג זה של הנמכה נעשה בעיקר לשם הסתרה של מזגן מרכזי או מזגן מיני מרכזי שכן לעתים המזגן נמצא במקום צר כמו מעבר או מסדרון ושם הנמכת התקרה נעשית בצורה פשוטה ויעילה יותר. התקרה התלויה בעצם מחוברת בקצותיה אל התקרה הרגילה והיא נראית כמו המשך ישיר שלה, רק נמוכה יותר.
סוג החומר ממנה עשויה התקרה מחיר הערות
תקרת גבס – כולל צבע ושפכטל בין 220 ל- 260 ₪ למ"ר אם מדובר בתקרה אקוסטית אזי תוספת בידוד תעלה עוד 25-20 שקלים למ"ר.
תקרת עץ  בין 400 ל- 1000 ₪ למ"ר  תלוי בסוג העץ ובסוג העיצוב
תקרת זכוכית כ- 700 ₪ למ"ר  במקרה של זכוכית מודפסת או מקושטת המחיר יכול להיות כפול

 

הנמכת תקרה למזגן – למה מומלץ?

התקנה של מזגן מיני מרכזי או מזגן מרכזי מלווה בהנמכת התקרה לשם הסתרה של היחידה הפנימית והעברת תעלות המיזוג והצינורות. בעת ביצוע העבודה יש לשים לב שבעת הנמכת התקרה נשאר מקום לאוויר החוזר.

ללא השארת מקום לא תהיה פעולה של סירקולציה של האוויר והמזגן לא יפעל בצורה תקינה. דבר נוסף אליו יש לשים לב הוא השארה של פתח שירות בתקרה המונמכת, לשם נגישות למזגן במקרה של תקלה. 

הנמכת תקרה במטבח

זוהי אחת הפעולות הכי נפוצות בהנמכת תקרה וגם לה יש שתי סיבות מרכזיות. 

 • סיבות פרקטיות כמו התקנת מזגן לשם יצירת סביבת עבודה נוחה יותר בקיץ או בחורף. כאשר חשים כי אזור המטבח אינו מואר דיו אפשר לעשות גם התקנה של גופי תאורה מסוגים שונים גלויים, שקועים או נסתרים.
 • סיבות עיצוביות – הרצון להעניק למטבח שלנו מראה חדש ועדכני יותר. למשל, ניתן להעשיר ולשדרג את מראה המטבח על ידי הוספה של תקרה צפה. התקרה הזו מעניקה מראה תלת ממדי ומגיעה בשלל צורות וצבעים. בדרך כלל נהוג לשלב בתקרה הצפה במטבח תאורה גלויה או נסתרת.

שאלות ותשובות

icon

המחירים להנמכה או לתוספת זו, הינם החל מ־350 ש"ח למ"ר.

icon

המחירים לשירות הנ"ל הינם החל מ־310 ש"ח למ"ר. מחירים אלו, משתנים ותלויים רבות בסוג הגבס, ובגובה התקרה.

תפריט ראשי