לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות

055-970-5879

הצעת מחיר חינם

בניית יחידת דיור

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

יאיר מלול
קרא עוד
הבחירה במאסטרים בשיפוצים הייתה מאוד פשוטה עבורי, מעבר להמלצות שקיבלתי מאנשים שכבר קיבלו שירות מהם, נפגשתי עם שון והרגשתי בשיחה שהוא הבחור המתאים לשיפוץ האמבטיה שלנו
גל וקנין
קרא עוד
חיפשתי בגוגל קבלן שיפוצים רשום, הגעתי לשון מחברת מאסטרים בשיפוצים, הוא הגיע לתת הצעת מחיר והסביר שהכל נמצא תחת אחריות בכתב והתשלום מתבצע בשלבים, זה הדבר שהכי הרגיע אותי אחרי שראיתי המון פרקים של יצאת צדיק פחדתי שיעקצו אותי, יצאתי מאוד מרוצה, תודה רבה!
שמחה לוי
קרא עוד
קיבלתי המלצה מחברה טובה ששון שיפץ אצלה את הבית, הוא היה פשוט מדהים, נתן שירות מכל הלב והסביר את כל שלבי השיפוץ והרגשתי ממש בטוחה איתו, תודה רבה שון.
הקודם
הבא

חדש באתר

בניית יחידת דיור כולל סיוע בהיתרים

יחידת דיור הינה מבנה קטן אשר נמצאת בתוך דירה, בית פרטי, או דירה משותפת. לרוב, מדובר על יחידה אחת בלבד. כלומר, יחידה אחת אשר מונה חדר או חלל אחד בלבד. יחידה זו, מוגבלת במקום, מצומצמת, ומתאימה בעיקר לאדם אחד בלבד. ברוב המקרים, היחידה נמצאת במקום נפרד מהבית המשותף. לדוגמא: בחצר. כמו כן, ליחידת דיור זו, יש כניסה נפרדת מאשר הכניסה הראשית של הבית המשותף.

בניית יחידת דיור כולל הכל!
אפשרות לבנייה בעליית הגג או בחצר או במרתף
במחירים נוחים קומפלט!
כולל בניית מטבחון
כולל חדר שירותים ומקלחת
אפשרות לחלוקת היחידה
פגישת ייעוץ אצלכם בבית ללא התחייבות
חייגו כעת לפרטים נוספים:
055-970-5879

בניית יחידת דיור

היתר לבניית יחידת דיור – מה תצטרכו להכין?

בישראל, החוק מדבר בעד עצמו. כל אדם אשר רוצה לבנות נכס, יחידת דיור, או כל דבר אחר, זקוק לאישורים מסוימים. האישורים הללו, בשפה המקצועית, נקראים, היתרי בנייה. לרוב, היתרים אלה נדרשים כאשר אנו נדרשים לבנות מבנה "מאפס". היתר בנייה אלו, לא מתייחסים בשום צורה לשינויים אשר מתרחשים במבנה.

במטרה לבנות יחידת דיור בבית פרטי, בחצר לדוגמא, תזדקקו להיתר רשמי מהוועדה המקומית לתכנון ובניה. במטרה לקבל היתר לבניית יחידת דיור, תזדקקו להגיש את הנתונים, המידע, והדברים הבאים:

  1. תוכנית בנייה מפורטת – בשביל להגיש את הבקשה, ראשית, תצטרכו להכין תוכנית בניה מפורטת. את התוכנית מבצעים קבלנים, מהנדסים, ומומחים אשר קשורים לענף הבניה והתכנון. התוכנית חייבת להיות מפורטת מא' ועד ת' בשפה מסוימת. כמו כן, כדאי לצרף גם את השרטוט המלא.
  2. פירוט אודות יחידת הדיור – מלבד תוכנית הבנייה המפורטת, יש לפרט אודות יחידת הדיור או הנכס שתרצו להקים מאפס. החל מהמיקום (חצר אחורית, קדמית, וכו'), גודל יחידת הדיור, וסוג היחידה. בתהליך זה, תזדקקו לשירותיהם של מהנדסי בניין, אדריכלים, ואפילו מודדי קרקעות.
  3. שימוש באנשי "מפתח" – מלבד זאת, כדאי להשתמש באנשי מפתח נוספים. לדוגמא: קבלני שלד, מודדי קרקעות, קבלני בנייה, קבלני שלד, אדריכלים, ואפילו מהנדסי בניין. אנשי מפתח אלה, יעזרו לכם בתכנון הסופי, בהגשת הבקשה להיתר, ובקבלת האישור הסופי מטעם הוועדה לתכנון ובניה.

 

אי עמידה בחוק ובנייה ללא קבלת האישורים המתאימים, עלולה לחשוף אתכם לתביעות, קנסות גבוהים מהרגיל, הריסת המבנה, ודברים שאינם נעימים כלל. במילים אחרות: הנזק העתידי, יכול להיות עצום מאוד. שימו לב: גם עבור בית פרטי שהוקם בעבר, בניית יחידת דיור בחצר מחייבת אתכם בהוצאת היתר נוסף.

בניית יחידת דיור על הגג
בניית יחידת דיור על הגג

 

איפה הכי כדאי לבנות את יחידת הדיור?

בניית יחידת דיור בבית פרטי או בדירה משותפת היא פעולה מאוד כדאית שתכניס כסף כל חודש. באופן הערכתי בלבד, הסכום עומד בין 1,500-2,500 ₪ עבור השכרת היחידה. אבל, השאלה הכי גדולה היא זו: איפה הכי כדאי לבנות את יחידת הדיור? לפניכם שני מקומות אפשריים שבהם תוכלו לבנות את היחידה:

  1. בניית יחידת דיור בעליית הגג – אם יש לכם עליית גג רחבה, תוכלו להפוך אותה ליחידת דיור. אם זאת, תצטרכו לדווח על פעולה זו לעירייה או לוועדה המקומית לבנייה. כל שינוי במבנה, שהוא די דרסטי, חייב לעבור אישורים מסוימים אצל הוועדה לבניה ותכנון.
  2. בניית יחידת דיור בחצר – בניית יחידת דיור בחצר היא האופציה האידיאלית ביותר עבורכם. למעשה, רוב האנשים אשר משכירים את היחידה, בוחרים במקום מרוחק מהבית הפרטי. רובם, בוחרים את החצר האחורית או הקדמית. גם פה, תזדקקו לאישורים ולהיתרים המתאימים.
  3. בניית יחידת דיור במרתף – אם יש לכם מרתף והוא לא בשימוש, היפכו אותו ליחידת דיור. לא לכולנו יש מרתף, ואם לכם יש, זה הזמן להרוויח ממנו כסף כל חודש. פעולה זו, חייבת להיות מדווחת ישירות עם המסמכים הרלוונטיים לוועדה המקומית לבניה ותכנון.

 

כדאי לדעת: בניית יחידת דיור מפאנל מבודד תהיה הבחירה הטובה ביותר. בנייה מסוג זה, תהיה זולה משמעותית והקמתה תהיה מהירה מהרגיל. יחידת דיור מבניה קלה תהיה צעד מהיר ואיכותי אשר יניב לכם אלפי שקלים בחודש. בנייה זו, מבוצעת על ידי קבלן בניה קלה או אדם אשר מתמחה בנושא הנ"ל.

בניית יחידת דיור – מחירים

המחירים עבור בניית יחידת דיור משתנים בהתאם לגודל, לסוג היחידה, ולדרישותיו של הלקוח. כמו כן, המחירים עשויים להשתנות בהתאם לסוג הקרקע. המחירים לבניית יחידת דיור הינם החל מ־2,000 ₪ למ"ר.

לפניכם טבלה מעודכנת אשר מציגה את המחירים לבניית כל סוגי יחידות הדיור:

סוג השירות מחיר משוער
כמה עולה בניית יחידת דיור בחצר החל מ־2,000 ₪ למ"ר
מה המחיר של בניית יחידת דיור על הגג החל מ־2,350 ₪ למ"ר
מהי העלות לבניית יחידת דיור במרתף החל מ־2,800 ₪ למ"ר
כמה עולה סיוע בהוצאת היתרים בדיקה ללא תשלום – היתרים יש לבדוק בפגישת ייעוץ
מה המחיר לבנייה של יחידת דיור 35 מטר החל מ־3,000 ₪ למ"ר
מה התעריף לבניית יחידת דיור בבניה קלה החל מ־2,050 ₪ למ"ר
מהם העלויות של בניית יחידת דיור מפאנל מבודד החל מ־2,100 ₪ למ"ר


*המחירים בטבלה הנ"ל משוערים בלבד וצפויים להשתנות בהצעת המחיר.

לסיכום – בשורה התחתונה

לסיכום, בניית יחידת דיור דורשת היתר בנייה ואישורים מהוועדה המקומית לבניה ותכנון, שימוש באנשי מפתח ומומחים, ולעיתים, גם ויתורים רבים. לקבלת הצעת מחיר בחינם עבור הקמת יחידת הדיור שלכם אתם מוזמנים להתייעץ איתנו או להתקשר עכשיו – 055-970-5879. בונים יחידות דיור רק עם מאסטרים בשיפוצים.

תפריט ראשי