לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות

055-970-5879

הצעת מחיר חינם

הגבהה למרפסת

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

המלצות

יאיר מלול
קרא עוד
הבחירה במאסטרים בשיפוצים הייתה מאוד פשוטה עבורי, מעבר להמלצות שקיבלתי מאנשים שכבר קיבלו שירות מהם, נפגשתי עם שון והרגשתי בשיחה שהוא הבחור המתאים לשיפוץ האמבטיה שלנו
גל וקנין
קרא עוד
חיפשתי בגוגל קבלן שיפוצים רשום, הגעתי לשון מחברת מאסטרים בשיפוצים, הוא הגיע לתת הצעת מחיר והסביר שהכל נמצא תחת אחריות בכתב והתשלום מתבצע בשלבים, זה הדבר שהכי הרגיע אותי אחרי שראיתי המון פרקים של יצאת צדיק פחדתי שיעקצו אותי, יצאתי מאוד מרוצה, תודה רבה!
שמחה לוי
קרא עוד
קיבלתי המלצה מחברה טובה ששון שיפץ אצלה את הבית, הוא היה פשוט מדהים, נתן שירות מכל הלב והסביר את כל שלבי השיפוץ והרגשתי ממש בטוחה איתו, תודה רבה שון.
הקודם
הבא

חדש באתר

הגבהה למרפסת עם קבלן מוסמך

הרוב המוחלט של הדירות החדשות בישראל כוללות כיום מרפסת. המרפסות מביאות עימן ערך מוסף גדול, בכך שהן מהוות עוד מקום לאירוח או לקיום ארוחות והן למעשה תוספת חיצונית, מרשימה ויוקרתית לבית. יש היום גם הרבה מאוד בנייני דירות ישנים שמוסיפים לעצמם מרפסות, וזהו דבר מאוד פופולארי עבור אנשים שרוצים לחוות קצת אוויר צח ונעים בבתים שהם סגורים וללא גינות פרטיות. מרפסות זה דבר נהדר, אך גם יכול להיות מסוכן. ברוב המקרים, המעקות של המרפסות הן די נמוכות ויש הרבה אנשים שחוששים מאסונות של החלקה או נפילה. הפתרון הטוב ביותר לכך הוא הגבהה למרפסת, שנעשית בצורה נכונה ומסודרת.

מגוון פתרונות הגבהה למרפסת
כולל מחירים נוחים בפריסה ארצית
להצעת מחיר חינם חייגו כעת:
055-970-5879

הגבהה למרפסת

למה כדאי לבצע הגבהה למרפסת?

במציאות היומיומית בה אנו חיים, אנו חשופים לתרחישים ולתאונות רבות, העלולות להתרחש בתוך הבית. כמות התאונות הביתיות, עולה מידי שנה בין אם מדובר באנשים מבוגרים ובין אם מדובר בתאונות של ילדים קטנים. התפקיד שלכם כבעלי הדירות והבתים הפרטיים, הוא לדאוג לשלומם ובריאותם של המתגוררים בכנס ולפעול כמה שניתן, לצמצום הסכנות האפשריות לפציעות חמורות. מרפסת הבית מביאה יתרונות רבות, אך יחד עם זאת, היא טומנת בתוכה סכנות רבות העלולות להתרחש בעיקר בקרב ילדים כאשר הסכנה הגדולה ביותר, היא סכנת נפילה מהמרפסת. הגבהה למרפסת הינו הפתרון האפקטיבי ביותר אשר יסייע בצמצום סכנת הנפילה מהמרפסת והבטחת שלומם של היושבים בה.

מה זה הגבהה למרפסת?

הגבהה למרפסת זוהי למעשה תוספת למעקה של המרפסת, שמגביהה אותה בכמה וכמה סנטימטרים, לבחירת הלקוח. מרבית הלקוחות מעדיפים הגבהה של כמה עשרות סנטימטרים – 20 או 30 סנטימטרים, על מנת להיות סמוכים ובטוחים שאף אחד לא יוכל לטפס על המעקה. רוב המעקים הם בגובה של כ-1.60, שזה עדיין מסוכן לאנשים לא יציבים, מבוגרים וילדים. אך כאשר מגיעים לגובה של 1.80 או 1.90, קשה לראות מישהו מחליק מעל למעקה במצב של תאונה טראגית. הבעיה בהגבהה למרפסת היא שיש חסימה מעט של רוח, וכן של הנוף. למרות שההגבהה היא לרוב שקופה, עדיין זה לא כמו להסתכל קדימה ללא הפרעה. בנוסף, יש לאנשים בעיה ברמה האסתטית, אבל חשוב לראות כי הבטיחות היא מעל לכל.

למה צריך להגביה את המרפסת?

הגבהת המרפסת היא חשובה מאוד בנושא הבטיחות. כאמור, רוב המעקות במרפסות הן בגובה של כ-1.60 מ' בהגדרה, שזה יחסית נמוך. אנשים גבוהים אשר נשענים על המעקה נמצאים בסכנה של העברת מרכז הכובד, שכן המעקה מגיע להם לחזה. בנוסף, ילדים קטנים אשר מטפסים על הריהוט במרפסת מוצאים גם הם את עצמם בסכנה מיידית. הגבהת מרפסת מונעת את היכולת שלהם להגיע לאזורים מסוכנים. בנוסף, ההגבהה של המרפסת מביאה איתה גם יתרונות בעיניים של הרבה מאוד אנשים. יש אנשים שמעדיפים ברמה האסתטית לראות את התוספת הזו, ובנוסף, יש אנשים שמקבלים ערך נוסף בדמות שובר רוח. היתרונות או החסרונות הן בעיניי המתבונן.

הגבהת מרפסת נועדה בראש ובראשנה להקנות סביבה בטיחותית לשוהים במרפסת ולמנוע ככל הניתן נפילה ממנה בשוגג. זאת המטרה המרכזית שלשמה מגביהים את המרפסת. חיי אדם נמצאים מעל הכל ולכן תפקידנו הוא לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותנו, על מנת להבטיח את שלומם של האנשים הנמצאים במרפסת.

כיצד עושים זאת בפועל?

הגבהה למרפסת נעשית בצורה מאוד פשוטה של תוספת למעקה הקיים בכל מיני דרכים. הדרך הפופולארית ביותר היא התקנת תוספות פיברגלס למעקה הקיים וקיבוע התוספות בצורה בטוחה למעקה. יש גם אופציות של מעקות ברזל, נירוסטה או אלומיניום, וכן תוספות של זכוכית או מאחזי יד. האופציות הן רבות וצריך למצוא את האיזון בין בטיחות לנראות. כאשר מתקינים את התוספות, צריך לבצע מדידות מדויקות לאורך ולרוחב, ולהתחשב גם בפנייה שיש ברוב המרפסות. יש כמה וכמה אופציות של תוספות, כולל כאלו שהן יותר שקופות, לצד כאלו עם עיצובים שונים. צריך לקחת בחשבון גם את ההשפעה של הרוח, והבין שהתוספות מגבילות מעט את המרפסת וסוגרות אותה. אגב, יש הרבה אנשים שיעדיפו סגירה מלאה שת המרפסת על פני הגבהה, אך באמצעות הגבהה, מצליחים לקבל את הטוב מכל העולמות – מרפסת פתוחה אך בטוחה. ניתן ליצור איזון בין בטיחות לבין עיצוב וכך תוכלו לקבל גם פריט אשר יקנה רמת בטיחות גבוהה מאוד וגם פריט אשר ישלים קו עיצובי מרשים בפרסת ולא יהווה פגם עיצובי אשר ישפיע על העיצוב הכולל של הנכס כולו ואף יוריד מהיוקרה ומערכו בשוק. 

מחירון הגבהה למרפסת

האופציות של הגבהה למרפסת הן רבות וזה תלוי כמובן בכמה משתנים. יש חשיבות לגודל המרפסת, לגובה וגודל המעקה, וכן לסוג התוספת. לא מדובר בעלויות גבוהות מדי, אך כן בהוצאה שנעשית לרוב עם הכניסה לבית החדש או עם התוספת למרפסת, כך שהטיימינג לפעמים מונע מאנשים לחשוב על הנושא הזה. בכל אופן, מדובר באופציה זולה באופן יחסי לערך שהיא מביאה איתה. הנה טבלה שעושה סדר בנושא העלויות.

אופן הגבהת המעקה עלות
הגבהה עם מעקה ברזל בגובה חצי מטר 320 עד 450 ₪ למטר אורך
עמודי נירוסטה להגבהת המרפסת 350 עד 450 ₪ לעמוד
עמודי אלומיניום להגבהת המרפסת 200 – 350 ₪ לעמוד
מעקה זכוכית 1,300 עד 3,000 ₪ למ"ר
מעקה מזכוכית חלבית 1,700 עד 3,500 ₪ למ"ר
מאחז יד 200 – 350 למטר רץ

 

מהו התקן להגבהה?

התקן להגבהה הוא התורה של כל מגביהי המרפסות ואם בעבר התקן למעקה מרפסת היה 70 ס"מ, הרי שהיום הוא עומד על 110 ס"מ. לכן, מרפסות שנבנו לפני עדכון התקן, צריכים להגביה אותה על פי חוק. התקן הוא מינימלי ולא מקסימלי, ואפשר ואף רצוי להגיע לגבהים של למעלה מ-170 או 1.80 על מנת לשמור על החיים של כולם. ככל שנקפיד ונעמוד בתקן, כך נשמור על חיי אדם ונבטיח חיים שלמים ובריאים ונמנע כל נפילה טראגית מהמרפסת. כל חריגה מהתקן שנקבע בחוק, הינה סכנה מידית לשוהים במרפסת, חברת מאסטרים בשיפוצים דוגלת לעבוד לפי תקן ולפי מחירון מורשה.

שאלות ותשובות

icon

נושא הבטיחות והילדים זהו הסיבה העיקרית להגבהת מרפסת, כיוון שילדים יכולים בקלות להגיע למעקה רגיל וגם בעלי חיים אנו זקוקים להגבהה של מרפסת

icon

התקן להגבהה הוא התורה של כל מגביהי המרפסות ואם בעבר התקן למעקה מרפסת היה 70 ס"מ, הרי שהיום הוא עומד על 110 ס"מ. לכן, מרפסות שנבנו לפני עדכון התקן, צריכים להגביה אותה על פי חוק. התקן הוא מינימלי ולא מקסימלי, ואפשר ואף רצוי להגיע לגבהים של למעלה מ-170 או 1.80

תפריט ראשי